Léčivá síla dechu - Miluj svůj život

28.10.2016 13:00

V rámci festivalu Miluj svůj život proběhne prožitkový seminář Léčivá síla dechu. Terapeutka v oblasti transformační psychologie, psychosomatiky a celostní terapie a léčitelka v jedné osobě obeznámí s vlastním hlediskem na způsob obnovení a uchování si tělesného a duševního zdraví.

Předností léčivé síly dechu je především to, že nemá žádné vedlejší účinky jako léky. Léčivý dech dokáže působit proti stresu a proti problémům, které nám umí vyvolat naše vnitřní pocity. Miliony lidí trpí změnami nálad a mají problémy, které souvisejí se stresem, s úzkostmi, s depresemi, s nespavostí, s emocemi nebo traumatizujícím chováním. Většina z těchto lidí by byla ráda řešila problémy jinak než pomocí mediace, protože léky mají nepříjemné vedlejší účinky, na některých dokonce vzniká závislost a většina z nich je velmi neúspěšná, protože po jejich vysazení se navrací většina příznaků.

Všechny výše jmenované diagnózy lze léčit formou léčivého dechu, bez mediace. Léčivá síla dechu spočívá, tak jako vše opravdu účinné, v jednoduchých dýchacích technikách, které mají své kořeny v józe, buddhismu, čínské medicíně,
a u ortodoxních křesťanských mnichů
a dalších zdrojích. Všechny tyto učení prokázaly, že dech je účinný při zmírňování stresu a náladových rozpoložení, jako je úzkost, nespavost, post-traumatické stresové poruchy, a mnoho dalších. Dech umí
a aktivuje komunikaci mezi myslí a tělem. Blahodárně působí na mozek a ve stresových situacích uklidňuje. Dnes se budeme věnovat technikám, které mohou pomoci v každodenním životě.

Hlavní předností léčivého dechu je to, že nemá žádné vedlejší účinky, jako léky. Miliony lidí trpí problémy se změnami nálady a problémy, které souvisejícími se stresem, úzkostmi, depresemi, nespavostí, nevyrovnanými emocemi a traumaty. Bylo by dobře na tyto problémy nebrat léky, protože v důsledků nepříjemných vedlejších účinků, abstinenčních příznaků a neuspokojivé úspěšnosti se jim potom zhoršují životní podmínky.

Na semináři se (nejen v teoretické rovině seznámíte) s dýchacími technikami na zmírnění úzkosti a deprese, posttraumatické stresové poruchy, nespavosti, závislosti. Dále pak s dechovými cvičeními na zvýšení koncentrace a zvýšení špičkového výkonu. Dozvíte se, jak využít dech ke zlepšení osobních vztahů. 

KDY: 28. října 2016, 13.00 hod. 

KDE: Festival Miluj svůj život, Gymnázium Omská 1300, Praha 10, Tělocvična 1