Osvoboďte vnitřní tvořivost

08.02.2017 18:00

Naši tvořivost nám někdy mohou blokovat vlastní zábrany nebo strach. Přitom jsme tvořiví úplně všichni. Každým okamžikem si tvoříme svůj život - dělám to buď vědomě (hurá), nebo nevědomě (ou jé); ale tvoříme všichni bez rozdílu. Tvořivost nám je dána naprosto přirozeně, s tvořivostí jsme se už narodili.

Většina z nás si neuvědomuje, co všechno tvořivost je - všichni považujeme umění (tanec, obrazy, divadlo,...) za tvořivost, ale málokdo si uvědomuje, že tvořivost je i výchova, podnikání, práce, vaření... Vždyť vše se dá dělat kreativně a tvořivě. Začněte ke všemu, co děláte, přistupovat s tvůrčím nadšením a budete překvapeni svými výsledky. Nikdy není pozdě na to začít být vědomě tvůrčí. Začněte realizovat krůček za krůčkem svoje představy, ať už je cíl jakkoli vzdálený.

 Náš duch je tvůrčí a nechává otisky ve všem - podívejte se na to, jak se vaše vnitřní změny odráží ve vašich tělech. Sledujte své tělo jako odraz vašeho ducha a zaměřte se na vnímání toho, kde a jak vaší duši bráníte tvořit. Možná narazíte na kritiku - kritizujete se za to, že děláte, že neděláte, jak to děláte, jak to neděláte, a tak dusíte svou tvořivost.

Základem tvořivosti je zkoušet, experimentovat, ... prostě být akční bez ohledu na úspěch. Začněte nedbat na svůj vnitřní kritický hlas, který má pořád připomínky ke všemu, ke všem,... Nezáleží na tom, co vám říká.

Váš vnitřní kritik není váš - je to hlas učitelů, rodičů, ... Všech, kteří říkali: děláš to špatně, takhle ne, nejsi dost šikovný.... Nesnažte se ten hlas umlčet. Jen mu tolik nevěřte. Přijměte ho, ale nedejte se jím zastavit. Můžete mu klidně říct, že ho slyšíte, ale že si to stejně uděláte po svém.

Tvořivost je hra, legrace, dobrodružství.... A také umožňuje dojít za svými sny. Takže tvořivost je mnohem větší bohatství, než si dokážeme představit. Je to naše výsostná potřeba.

Na tomto semináři svou tvořivost osvobodíme a necháme zase plynout tak, jako tomu kdysi bylo - naprosto přirozeně, neustále, ....

KDY: 8. 2. 2017, 18.00 hodin

KDE: Centrum Sluneční vítr, Africká 11, Praha 6

PŘÍSPĚVEK: 250 Kč při platbě předem na účet, 300 Kč na místě